1 września odbyły się miejskie obchody 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Uroczystość miała miejsce przy pomniku ku czci koninian pomordowanych przez hitlerowców w listopadzie 1939 r. Hołd poległym oddali kombatanci, parlamentarzyści, samorządowcy, żołnierze, reprezentanci służb mundurowych, a także nauczyciele, młodzież szkolna, harcerze, rzemieślnicy, przedstawiciele konińskich przedsiębiorstw i firm oraz mieszkańcy Konina. II Liceum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego reprezentowane było przez: poczet sztandarowy szkoły, pana dyrektora Sławomira Lorka, nauczycieli: panią Aleksandrę Kudłę, pana Andrzeja Rusina i pana Andrzeja Wardę. Uczniowie naszej szkoły recytowali wybrane wiersze Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, a następnie złożyli kwiaty pod pomnikiem poległych. Członkowie grupy rekonstrukcji historycznej II Liceum ubrani w mundury polskich żołnierzy z różnych frontów i okresów II wojny światowej pełnili wartę honorową przy pomniku. Zebrani mieli okazję zobaczyć pełny rynsztunek bojowy: żołnierza piechoty z okresu kampanii wrześniowej 1939 roku, żołnierza Armii Krajowej z okresu Powstania Warszawskiego, żołnierza 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej gen. Stanisława Sosabowskiego z okresu walk pod Arnhem i żołnierza 3 Dywizji Strzelców Karpackich II Korpusu gen. Wł. Andersa z okresu walk o Monte Cassino.